FALA RADIOWA

FALA RADIOWA

Ciepło za sprawą którego osiągniesz niespodziewane efekty liftingu, ujędrnienia i redukcji tkanki tłuszczowej.

Brzmi jak niemożliwe? A jednak! Fala radiowa lub inaczej mówiąc radiofrekwencja to technologia wykorzystująca podgrzewanie odpowiednich warstw skóry w celu osiągnięcia wspomnianych efektów.

Efekty jakie możesz uzyskać

Powiedzmy najpierw jak to się dzieje, że efekty po zabiegu fali radiowej są  spektakularne. 

Efekty związane z odmładzaniem skóry możesz obserwować dzięki następującym procesom: ciepło wytworzone w skórze pod wpływem fal radiowych (podgrzanie do ok. 40-45°C) powoduje, w zależności od czasu i mocy działania, skrócenie i zagęszczenie kolagenu (w praktyce oznacza to ujędrnienie skóry). Z upływem lat ubywa włókien kolagenowych w skórze właściwej. Ulegają one rozciągnięciu, a ich struktura staje się nieuporządkowana. Podgrzanie skóry skutkuje ponownym napięciem włókien kolagenowych i stymulacją fibroblastów do tworzenia nowego kolagenu i elastyny.

Efekty związane z redukcją tkanki tłuszczowej możesz obserwować dzięki temu, że wytworzone przez fale radiowe ciepło rozpoczyna w tkance tłuszczowej proces selektywnej termolipolizy, który prowadzi do rozkładu trójglicerydów, zawartych w adipocytach (komórkach tłuszczowych) na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Dodatkowo obserwowane jest zwiększone krążenie krwi oraz przyspieszenie metabolizmu, co skutkuje redukcją tkanki tłuszczowej.

Prościej mówiąc – fala radiowa tak działa destrukcyjnie na komórki tłuszczowe, powoduje ich rozpad i uwolnienie zawartości, a co za tym idzie redukcje tkanki tłuszczowej.

Efekty jakich możesz spodziewać się po zabiegu z użyciem fali radiowej:

 •      widoczne napięcie skóry i poprawa jej jędrności,
 •      poprawa owalu twarzy,
 •      lifting (uniesienie) skóry twarz,
 •      redukcja tkanki tłuszczowej,
 •      redukcja cellulitu,
 •      napięcie skóry na ciele,
 •      skrócenie czasu działania podanego do skóry wypełniacza.

Warto wspomnieć również o tym, że fala radiowa dzięki zdolności do podgrzania tkanki jest bardzo pomocna przy zabiegach redukcji niechcianego kwasu hialuronowego. Jeżeli więc zmagasz się z powikłaniem po nieudanym zabiegu estetycznym – wiemy, jak Ci pomóc!

Decydując się na zabiegi wykorzystujące technikę radiofrekwencji należy pamiętać, że efekty pozabiegowe pojawiają się stopniowo. Proces przebudowy kolagenu (przy zabiegach na twarz) i wydalania komórek tłuszczowych (przy zabiegach na ciało) wymaga czasu. Ostatecznych efektów po zabiegu należy spodziewać się ok. 5-8 tygodni po wykonaniu pierwszego zabiegu.

Przebieg zabiegu:

Podczas zabiegu, po demakijażu i odpowiednim przygotowaniu skóry kosmetolog przesuwa po wybranym obszarze głowicę, wytwarzającą ciepło w skórze. Dzięki temu dochodzi do podgrzania tkanki i obkurczenia się włókien kolagenowych. Ponieważ istotą zabiegu jest podgrzanie tkanek do odpowiednich temperatur ok. 45°C, podczas zabiegu kosmetolog będzie sprawdzał temperaturę skóry przy użyciu przeznaczonego do tego termometru. Cały zabieg trwa ok. 45 minut i jest przyjemny w odczuciach. Jeżeli jesteś bardzo wrażliwa na ciepło, podczas zabiegu możesz odczuwać je bardzo intensywnie.

Najczęściej zabieg fali radiowej wykonuje się w serii 5 do 10 zabiegów w odstępach ok. 1 tygodnia 

Zalecenia pozabiegowe:

Zabieg fali radiowej nie wyłącza cię z codziennych aktywności. Wręcz przeciwnie! Od razu po zabiegu twoja skóra jest dotleniona i natychmiastowo ujędrniona dzięki czemu będzie wyglądała świeżo i promiennie. Zabiegi z użyciem fali radiowej dobrze sprawdzają się też jako zabiegi bankietowe – przez pierwsze dwa do 3 dni po zabiegu skóra będzie delikatnie napięta, co znacząco wpłynie na jej dobry wygląd.

Przeciwskazania

Przed przystąpieniem do zabiegu  organizm powinien być w ogólnie dobrym stanie fizycznym. Przeziębienie czy opryszczka w stanie aktywnym będzie wykluczająca dla każdego rodzaju zabiegu.

 Dodatkowe przeciwwskazania przy zabiegu z użyciem fali radiowej to:

 •      cukrzyca z zaburzeniami naczyniowymi 
 •      skaleczenia w obszarze zabiegowym,
 •      choroby wirusowe, bakteryjne i grzybiczne,
 •      nowotwory (5 lat od zakończenia leczenia),
 •      wypełniacze (kwas hialuronowy usieciowany), na obszarze zabiegowym,
 •      wszczepiony rozrusznik serca,
 •      metalowe implanty w obszarze zabiegowym.

Aesthetic Ideale

Umów się na konsultację z ekspertem

Wystarczy, że klikniesz przycisk poniżej!

Salon kosmetologii i medycyny estetycznej

Kontakt

Wykonanie strony: Patryk Rogalski © 2023