Skuteczna Redukcja Tłuszczu
Lipoliza iniekcyjna to innowacyjna metoda pozbywania się tłuszczu z wybranych partii ciała. Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny do określonej partii ciała, co prowadzi do redukcji niechcianej tkanki tłuszczowej. Początkowo lipoliza iniekcyjna stanowiła alternatywę dla liposukcji brzucha, w krótki czasie odkryto jednak, że wstrzyknięcie roztworu fosfatydylochiny możliwe jest także w innych partiach ciała jak podbródek czy obszar pod oczami. Zabieg lipolizy iniekcyjnej pozwala zatem nie tylko pozbyć się tłuszczu, ale i poprawić kondycję skóry czy jej napięcie. Do zabiegu lipolizy wykorzystuje się materiały zawierające wyciąg z soi – fosfatydylocholinę, posiadającą właściwości lipolityczne. Substancja podawana jest na głębokość tkanki tłuszczowej. W rezultacie komórki tłuszczowe ulegają degradacji, transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.
Efekt
Zabieg wywołuje proces niszczenia komórek tłuszczowych, który trwa około 3 tygodni. Często wystarcza jeden zabieg. Jest odpowiedni dla osób z wagą normalną lub z lekką nadwagą. Pomaga pozbyć się niechcianych, niezwykle ciężkich do pozbycia się, tzw. miejscowych otłuszczeń takich jak podwójny podbródek. Wspaniale komplementuje dietę, zabiegi drenujące, wysiłek fizyczny.
W zależności od okolicy ciała zabieg trwa w granicach 20-40 minut. Najlepszy rezultat osiągniemy, wykonując serię 3 zabiegów w odstępach 3 – 6 tygodniowych. Cena zabiegu jest zależna od miejsca iniekcji oraz preparatu do niej użytego. O strzyknięcie substancją daje poczucie pieczenia oraz swędzenia. Ból niezbyt intensywny. Skóra robi się zaczerwienione, powstaje niewielki obrzęk. Po zabiegu obserwujemy tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu zabiegu. Tak jak przy wszystkich zabiegach iniekcyjnych, po lipolizie mogą pojawić się krwiaki w miejscu iniekcji. Należy pamiętać, aby chronić miejsca po wkłuciach (np. nie zrywać strupków) aż do momentu całkowitego wygojenia. W tym okresie najważniejsza jest higiena (odradzamy basen).
Efekt Zabiegu
Wskazania
Przeciwwskazania
W zabiegu wykorzystuje się preparat autologiczny, jakim jest osocze pozyskane z krwi. Jak i fibryna. Jest to zabieg intensywnie regenerujący, dzięki temu, że po zabiegu wzrasta ilość fibroblastów, które są odpowiedzialne za produkcję nowego kolagenu. Zabieg jest bezpieczny i nie powoduje odczynu alergicznego. Osocze bogatopłytkowe to zabieg na twarz, szyję, dekolt i pod oczy. Efekt zabiegu to przede wszystkim widoczne odmłodzenie i poprawa napięcia skóry. W zabiegu wykorzystuje się autologiczny preparat, który pozyskiwany jest z krwi.
Wskazania
Efekty
Przeciwskazania
Zalecenia pozabiegowe
STYMULATORY TKANKOWE
Stymulatory to wykorzystywane w medycynie estetycznej preparaty, które służą do odbudowy struktury skóry, dzięki stymulacji komórek skóry, kolagenu i elastyny. Po zaaplikowaniu działają całkowicie naturalnie, dając efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry. Celem iniekcji biostymulatorów jest przywrócenie utraconych przez lata parametrów skóry.
SUBSTANCJE AKTYWNE W PREPARATACH
W zależności od stanu skóry, tkanki podskórnej, trybu życia, problemu i wieku, dobieramy odpowiedni preparat stymulujący. Dzielimy je zatem na grupy, które są stworzone na bazie danej substancji aktywnej:
KWAS HIALURONOWY NIEUSIECIOWANY – warto tutaj wspomnieć, że biostymulator tkankowy nie jest wypełniaczem, zatem nie powiększa nam objętości twarzy, choć podawany jest w postaci substancji kwasu hialuronowego. Znaczącą różnicą jest to, że substancją aktywną jest kwas nieusieciowany, który zatrzymuje się w macierzy międzykomórkowej, mocno naciąga wodę, co stymuluje fibroblasty do tworzenia własnego kwasu hialuronowego. Kwas nieusieciowany szybciej rozkłada się w naszym organizmie, niż kwas hialuronowy usieciowany.
AMINOKWASY – należą do związków organicznych, czyli pochodzących od organizmów żywych. Aminokwasy dzielimy na białkowe i niebiałkowe. Aminokwasy podawane w biostymulatorach pomagają w wytwarzaniu elastyny. Kwasy, które najczęściej są stosowane w biostymulatorach to :
HYDROKSYAPATYT WAPNIA – tworzy „rusztowanie” kości zębów, bez którego nie mógłby funkcjonować nasz układ kostny. Dziś używa się go do wypełniania fałd skóry, leczenia blizn, zwiększenia objętości tkanek miękkich, redukcji bruzdy nosowo-wargowej, podnoszenia kącików ust i likwidacji linii marionetek. Najczęściej występuje w postaci żelu. Wprowadzając go do tkanek robi „rusztowanie” dla nowych włókien kolagenu w naszym organizmie.
KOLAGEN – włókniste białko, które znajduje się w naszej macierzy pozakomórkowej. Dzięki niemu, oznaki starzenia są stopniowo redukowane bez żadnych zniekształceń estetycznych. Na dzień dzisiejszy możemy wyróżnić 28 rodzajów kolagenu. Kolagen typu I, który jest wykorzystywany w biostymulatorach wpływa na przyczepność włókien kolagenu typu I oraz kolagenu typu IV, który tworzy się w pobliżu błony komórkowej. Wprowadzając kolagen tworzymy napięcie w macierzy pozakomórkowej, które przyciska fibroblasty wytwarzając nową macierz międzykomórkową oraz kolagen i elastynę. Kolagen służy do utrzymania struktury i funkcjonowania tkanek.
RÓŻNICA MIĘDZY MEZOTERAPIĄ IGŁOWĄ A STYMULATOREM
Znaczącą różnicą między biostymulatorami, a ampułkami do mezoterapii jest metoda podawania oraz efekt. W zabiegu mezoterapii igłowej preparaty są podawane płytko, do powierzchniowych warstw skóry, gdzie ta metoda ma za zadanie wypełniać braki, np. o witaminę C.
Natomiast w biostymulatorach wprowadzone preparaty pobudzają tkanki do naturalnej regeneracji, czyli do naturalnego wytworzenia kolagenu, kwasu hialuronowego oraz do naturalnego wytworzenia elastyny. Metoda iniekcji biostymulatorów nie wypełni braków witamin, aminokwasów czy peptydów, czyli tego, czego brakuje nam w górnych warstwach skóry.
Preparaty wykorzystywane podczas zabiegu dobierane są indywidualnie do problemu:
ASHANTI Ha + Rh Collagen – nawilżenie, działanie przeciwstarzeniowe, liftingujące
POLIFILL STRONG polinukleotydy – działanie regeneracyjne, liftingujące, odmładzające
NUCLEOFILL polinukleotydy – działanie redermalizujące, odmładzające
EJAL 40 – rewitalizacja, nawilżenie
NEAUVIA HYDRO DE LUXE – nawilżenie, biorewitalizacja, lifting
HYALUAL ELECTRI – działanie ujędrniające, profilaktyka przedwczesnego starzenia
XELA REDERM – Unikalne połączenie bursztynianu sodu i kwasu hialuronowego
– działanie prewencyjne przeciwstarzeniowe, redermalizujące
LINERASE collagen – nawilżenie, działanie przeciwstarzeniowe, liftingujące
NITHYA collagen – nawilżenie, działanie przeciwstarzeniowe, liftingujące
COLLEASE collagen – nawilżenie, działanie przeciwstarzeniowe, liftingujące
PLATINIUM ULTRA 4 – kwas bursztynowy, collagen, kwas hialuronowy, aminokwasy
SHA – kwas bursztynowy, kwas hialuronowy, aminokwasy
REVOK 50 – kwas hialuronowy, aminokwasy – nawilżenie, przeciwstarzenie
PROSTOLANE Inner-B – likwidacja podbródka, chomików
KRÓLEWSKI ZABIEG HYDRA ROYAL – to modułowy zabieg stworzony do wielopoziomowej rewitalizacji skóry. Dzięki kilkuetapowej sekwencji zabiegowej kondycjonuje i stymuluje wszystkie warstwy skóry, począwszy od naskórka, a kończąc na głębokich strukturach skórnych. Zaawansowany system produkcji, unikatowa technologia, wyjątkowo wysokie stężenie kwasu, lekki stopnień sieciowania, a także możliwość podania produktu aż 6 technikami i protokołami zabiegowymi sprawiają, że Hydra Royal na nowo definiuje odmładzanie i rewitalizację skóry.
Wykonanie strony: Patryk Rogalski © 2023