MEZOTERAPIA IGŁOWA

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia igłowa po raz pierwszy wykonana została na początku lat 50-tych przez francuskiego lekarza. Co prawda w owym czasie zabieg ten nie był zaliczany do zabiegów typowo kosmetycznych, ponieważ miał na celu leczenie migreny i dolegliwości bólowych ze strony żylaków nóg. Pewna bariera została natomiast przełamana, a sam pomysł zaowocował w dalszych latach szeregiem sukcesów – zarówno na polu typowo medycznym, dermatologicznym, jak i kosmetycznym. W latach 1970-1980 mezoterapię igłową wykorzystywano do leczenia wielu schorzeń skórnych, przykładem może być tutaj łuszczyca zwykła czy łysienie plackowate.

 

Mezoterapia igłowa swą efektywność zawdzięcza substancjom aktywnym, które są wprowadzane bezpośrednio do głębszych warstw skóry za pomocą niewielkiej igły.

 

Wskazania

Mezoterapia igłowa jest polecana wszystkim, którzy z różnych powodów nie są zadowoleni z kondycji swojej skóry. Mowa tutaj głównie o cerze szarej, zmęczonej, z wyraźnymi oznakami starzenia. Wskazaniem do zabiegu mogą być również rozstępy powstałe na skutek przebytych chorób lub ciąży. Prawidłowe przeprowadzenie mezoterapii zagwarantuje także zredukowanie cellulitu, blizn oraz powstrzyma wypadanie włosów. To ostatnie związane jest ze wzmacnianiem cebulek włosów przez substancje aktywne wstrzykiwane pod skórę. 



Przeciwskazania

 

Mezoterapia igłowa jest techniką dosyć bezpieczną i nie mającą zbyt wielu przeciwwskazań oraz efektów ubocznych mogących pojawić się w trakcie lub po zabiegu. Warto jednak zapoznać się ograniczeniami, które mogą istotnie wpływać na zabieg oraz zdrowie pacjentki. Do głównych przeciwwskazań zalicza się:

 

  • infekcje skórne na różnym podłożu (np. ropnym),
  • nowotwory lub stosowanie chemioterapii,
  • ciąża,
  • zaawansowana cukrzyca,
  • regularne stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
  • skłonność do powstawania blizn.



Przebieg zabiegu

 

Zabieg mezoterapii igłowej przeprowadzany jest z użyciem niewielkiej igły, przy pomocy której kosmetyczka lub dermatolog przeprowadza mikronakłucia na głębokość maksymalnie 4 mm. Wprowadzanie substancji aktywnych do głębszych warstw skóry pozwala osiągnąć zamierzony efekt i zredukować wiele niepożądanych cech skóry. 

Mezoterapia z użyciem klasycznej igły oraz strzykawki – Stosuje się w przypadku konieczności wypełnienia głębszych ubytków (np. głębokich rozstępów czy zmarszczek).

 

Warto pamiętać, że minimum 48 godzin po zabiegu należy unikać bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne. Trzeba również zrezygnować z basenu, sauny, kosmetyków o działaniu podrażniającym oraz szorstkich ręczników.



Efekty

 

  • powstrzymanie wypadania włosów,
  • ujędrnianie skóry,
  • wygładzenie zmarszczek, blizn oraz rozstępów,
  • redukcja przebarwień skóry,
  • nawilżenie skóry,
  • zwiększenie grubości naskórka.

 

Preparaty używane podczas zabiegu  są certyfikowane i dobierane indywidualnie do problemu. Mesoestetic, RRS, Cytocare.

 

Częstotliwość zabiegów

 

O częstotliwości zabiegów decyduje zazwyczaj kosmetolog i przeprowadza się je w równych odstępach czasu. W przypadku osoby, która nie miała wcześniej styczności z mezoterapią igłową, wykonuje się około 4 zabiegi w odstępach 2 tygodni. Po tym okresie kosmetolog zaleca zazwyczaj 2 zabiegi w odstępie miesiąca. W zasadzie już na tym etapie skóra wygląda znacznie lepiej, jest wygładzona i nawilżona. W fazie podtrzymującej wykonuje się średnio 1 zabieg co 2 – 6 miesięcy.




Aesthetic Ideale

Umów się na konsultację z ekspertem

Wystarczy, że klikniesz przycisk poniżej!

Salon kosmetologii i medycyny estetycznej

Kontakt

Wykonanie strony: Patryk Rogalski © 2023