Nowoczesny preparat z kompleksem ActiCell 40% = Retinol 2% + Witamina C 8% + Antyoksydanty 30%który odmładza, głęboko stymuluje i regeneruje skórę.
Retinol w postaci stabilnego i innowacyjnego kompleksu polimerowego, wykazuje wydłużoną i zwiększoną penetrację w głąb skóry, przy jednoczesnym zminimalizowaniu stężenia. Obecna w ActiCell 40% Witamina C 8% w postaci lewoskrętnego stereoizomeru kwasu askorbinowego oraz Antyoksydanty 30% wykazują wyjątkowo skuteczne działanie odmładzające i chronią skórę przed szkodliwymi reakcjami utleniania, dzięki czemu zawarty w formule ActiCell 40% Retinol 2% wykazuje przedłużone i optymalne działanie terapeutyczne.
Działanie Retix.C
EFEKT? Skóra jest widocznie odmłodzona, rozświetlona, jednolita, jędrna i napięta, a zmarszczki mniej widoczne.
KWASY TCA
QPeel można stosować jako samodzielny zabieg lub w połączeniu z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Zastosowanie zabiegu w połączeniu z innymi procedurami pozwala na intensyfikację i przedłużenie efektów terapii. Specjalistyczne protokoły zabiegowe efektywnie łączą właściwości dermoplastyczne TCA z zaawansowanym procesem rewitalizacji, przebudowy oraz regeneracji głębokich warstw skóry bez użycia igieł. Można go stosować przez cały rok. Jest doskonale tolerowany i nie powoduje dyskomfortu. Skóra po zabiegu staje się doskonale napięta, gładka i promienna. Peeling całoroczny o bardzo dobrej tolerancji.
Składniki aktywne peelingu Q-Peel:
Kwas trójchlorooctowy
– pochodna kwasu octowego stanowiąca najsilniejszy kwas pochodzenia organicznego stosowany w kosmetyce i medycynie estetycznej. Powoduje chemiczne uszkodzenie naskórka, mogące dosięgać nawet do warstwy brodawkowej skóry właściwej. Inicjuje procesy autonaprawcze, polegające na całkowitej wymianie uszkodzonych komórek i głębokiej redermalizacji skóry. Pozytywnie wpływa na metabolizm i strukturę skóry, stymulację syntezy kolagenu i elastyny oraz uzupełnienie endogennego kwasu hialuronowego.
Kwas migdałowy
– kwas AHA, pozyskiwany z gorzkich migdałów, o dużej gradacji i wysokim profilu bezpieczeństwa. Zwiększa proliferację i wymianę komórek przy niskim poziomie podrażnienia skóry. Zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek i porów oraz poprawia strukturę skóry dzięki stymulacji produkcji kolagenu i elastyny. Szerokie zastosowanie i efektywność w wielu problemach estetycznych sprawia, że jest jednym z najczęściej stosowanych peelingów w kosmetyce i medycynie. Nie uwrażliwia płaszcza fotoochronnego skóry na promieniowanie UV i może być stosowany przez cały rok.
Kwas kojowy
– inhibitor tyrozynazy, uczestniczący w każdym etapie tworzenia melaniny. Działa silnie depigmentująco i rozjaśniająco, poprawia koloryt i nawilżenie skóry. Uodparnia skórę na szkodliwy wpływ promieniowania UV oraz stymuluje jej regenerację.
wskazania do zabiegu:
efekty zabiegów
BioRePeel to innowacyjny wyrób medyczny o silnym działaniu biostymulującym, rewitalizującym i pielęngującym, posiadającym certyfikat CE. Przeznaczony jest do stosowania miejscowo na twarz, szyję oraz dekolt. BioRePeelCl3® FND w swoim składzie zawiera kwas trójchlorooctowy 35% wzbogacony o mieszankę α-hydroksykwasów, β-hydroksykwasów, poli-hydroksykwasów, aminokwasów, witamin oraz o kwas gamma-aminomasłowy (GABA). Zabieg działa nie tylko złuszczająco, ale także zmiękczająco, co wspomaga wnikanie w skórę substancji czynnych.
BioRePeel jest bardzo silnym a jednocześnie małoinwazyjnym zabiegiem, który możemy wykonywać bez względu na porę roku. W przypadku podstawowego zastosowania preparatu skóra nie wymaga okresu rekonwalescencji – nie występuje proces łuszczenia się skóry, a zaczerwienienie jeżeli występuje trwa krótko zaraz po zabiegu.
Zabieg BioRePeel możemy mocno zintensyfikować poprzez wykonanie dodatkowo mezoterapii mikroigłowej. W tym przypadku skóra po zabiegu jest mocno zaczerwieniona przez około 1 dzień od wykonania zabiegu, a po około 3 dniach od wykonania BioRePeel z mikronakłuwaniem następuje proces łuszczenia się skóry, który trwa około 2 dni. Zabieg BioRePeel z mikronakłuwaniem zalecany jest skórom z zaawansowanym fotostarzeniem, zmarszczkami, bliznami, trądzikiem grudkowo-krostkowym czy rozstępami.
BioRePeel wykazuje bardzo silne działanie:
BIOSTYMULUJĄCE – BioRePeel pobudza aktywność fibroblastów i aktywuje procesy proliferacji i biosyntezy skóry.
LIFTINGUJĄCE – BioRePeel zwiększa regenerację komórek i produkcję kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego.
KERATOLITYCZNE I PEELINGUJĄCE – BioRePeel usuwa zewnętrzne komórki warstwy rogowej poprzez niszczenie wiązań korneocytów. Działanie to wspomaga penetrację innych aktywnych substancji.
PRZECIWSTARZENIOWE I ANTYOKSYDACYJNE – BioRePeel zmniejsza drobne zmarszczki poprzez redukcję wolnych rodników.
PRZECIWTRĄDZIKOWE I ZMNIEJSZAJĄCE PORY – BioRePeel pomaga walczyć z trądzikiem, eliminuje zaskórniki i działa ściągająco na powiększone pory.
Wskazania do zabiegu
Zabieg można wykonać zarówno na twarz jak i wybane partie ciała zmagające się z problemami
takimi jak:
Efekty zabiegu
Wskazania
Przeciwwskazania
Składa się z TCA 33%, H2O2, kwasu kojowego 5%. Jedyna oryginalna formuła. PRX-T® 33 to silna rewitalizacja skóry bez igieł, bez złuszczania. To zabieg silnej stymulacji wiotkiej skóry twarzy i ciała bez użycia igieł. Jest to oryginalna formuła połączenia TCA (kwasu trójchlorooctowego i wody utlenionej)
opracowana przez dr Rossanę Castellanę. Zabieg jest szybki, bezbolesny, nie pozostawia śladów.
PRX-T® 33 wspomaga inne zabiegi medycyny estetycznej jak mezoterapia, nici, mikronakłuwanie, radiofrekwencja, osocze bogatopłytkowe i lasery, z którymi może być łączony w jednej sesji zabiegowej. Jest to zabieg, który można wykonywać o każdej porze roku, ponieważ kwas TCA ani inne składniki nie są fotouczulające. Zabieg PRX-T® 33 nie wyłącza pacjenta z codziennych aktywności. PRX-T® 33 nie uszkadza skóry, stymuluje czynniki wzrostu fibroblastów, które dzięki H2O2 mają większe powinowactwo do specyficznych receptorów.
H2O2 – woda utleniona w bardzo niskim stężeniu, działa poprzez modulację agresywności TCA i nawilżenie tkanek oraz potęguje mechanizmy stymulacji skóry, przygotowując receptory dla czynników wzrostu, moduluje proces zapalany, przebudowuje macierz pozakomórkową dzięki procesowi apoptozy. Kwas kojowy 5% – działa hamująco melanogenezę, działa rozjaśniająco.
Wskazania
Przeciwwskazania
Peeling ten oddziaływuje na wewnętrzne struktury skóry, powoduje jej dogłębną przebudowę skutkująca silnym zagęszczeniem, wygładzeniem i remodelingiem. Formuła stanowi doskonałe rozwiązanie do nieinwazyjnego liftingu i ujędrniania skóry, a także ekspresowego niwelowania jej niedoskonałości. Połączenie kwasu trójchlorooctowego, migdałowego i kojowego pozwala na wielowarstwowy i kompleksowy efekt naprawczy i odmładzający. Skóra po zabiegu staje się doskonale napięta, gładka i promienna.
W jaki sposób stosuje się peeling QPeel Dives Med.
QPeel można stosować jako samodzielny zabieg lub w połączeniu z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Zastosowanie zabiegu w połączeniu z innymi procedurami pozwala na intensyfikację i przedłużenie efektów terapii. Specjalistyczne protokoły zabiegowe efektywnie łączą właściwości dermoplastyczne TCA z zaawansowanym procesem rewitalizacji, przebudowy oraz regeneracji głębokich warstw skóry bez użycia igieł. Można go stosować przez cały rok. Jest doskonale tolerowany i nie powoduje dyskomfortu.
Peeling QPeel– efekty zabiegów
Produkt multifunkcyjny
Możliwość tworzenia bogatych protokołów zabiegowych i łączenia z innymi zabiegami medycyny estetycznej, takimi jak:
Siła i głębokość działania peelingu uzależniona od zastosowanego protokołu zabiegowego. Produkt gwarantuje medyczne bezpieczeństwo potwierdzone europejskim certyfikatem CE.
Składniki aktywne peelingu Q-Peel:
Kwas trójchlorooctowy
– pochodna kwasu octowego stanowiąca najsilniejszy kwas pochodzenia organicznego stosowany w kosmetyce i medycynie estetycznej. Powoduje chemiczne uszkodzenie naskórka, mogące dosięgać nawet do warstwy brodawkowej skóry właściwej. Inicjuje procesy autonaprawcze, polegające na całkowitej wymianie uszkodzonych komórek i głębokiej redermalizacji skóry. Pozytywnie wpływa na metabolizm i strukturę skóry, stymulację syntezy kolagenu i elastyny oraz uzupełnienie endogennego kwasu hialu hialuronowego.
– kwas AHA, pozyskiwany z gorzkich migdałów, o dużej gradacji i wysokim profilu bezpieczeństwa. Zwiększa proliferację i wymianę komórek przy niskim poziomie podrażnienia skóry. Zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek i porów oraz poprawia strukturę skóry dzięki stymulacji produkcji kolagenu i elastyny. Szerokie zastosowanie i efektywność w wielu problemach estetycznych sprawia, że jest jednym z najczęściej stosowanych peelingów w kosmetyce i medycynie. Nie uwrażliwia płaszcza fotoochronnego skóry na promieniowanie UV i może być stosowany przez cały rok.
– inhibitor tyrozynazy, uczestniczący w każdym etapie tworzenia melaniny. Działa silnie depigmentująco i rozjaśniająco, poprawia koloryt i nawilżenie skóry. Uodparnia skórę na szkodliwy wpływ promieniowania UV oraz stymuluje jej regenerację.
wskazania do zabiegu
efekty zabiegów
Wykonanie strony: Patryk Rogalski © 2023